Únor 2016

Válka už je

12. února 2016 v 11:30 | LLF
To, že se děje něco divného tuší asi každý. Ale že jsme ve válce si asi nepřipouští nikdo.
Podle vládou nedávno schválené Bezpečnostní strategie ČR dochází k erozi evropské bezpečnostní linie a nelze vyloučit přímé ohrožení území členských zemí NATO a EU ze strany státu, který cíleně destabilizuje sousední země a vede proti nim hybridní válku. Ano tímto státem, ačkoli z nepochopitelných důvodů nejmenovaným v tété strategii je putinovské Rusko.
Rusko bez problémů obchází naši obranu a vede hybridní válku přesně podle nové vojenské doktríny zahrnující psychologické operace, válku v kyberprostoru, působení speciálních sil, působení soukromých firem atd. Jedním z příkladů může být zapojení firmy CEFC do sponzoringu FK Slavie Praha.
Jedním z mála, kdo se neostýchal nazvat současné Rusko agresorem a nepřítelem byl generál Petr Pavel, bohužel jeden z mála.
Co na to občané? Vnímají to? Rozumí tomu? A chápou, co z toho pro nás plyne? Ptají se, jak je vláda připravena tuto aktualizovanou bezpečnostní strategii implementovat? NE
Sranda kterou si třeba dělají lidé ze Slávie je toho důkazem. Vůbec nechápou roli a využití některých evropských soukromých firem coby trojských koňů v oné hybridní strategii.
Spíše jsou rádi, že dávají práci našim pracujícím, platí daně, mají v Rusku obrovské investice, o které by mohly přijít… Ale nejsou to jediní spojenci Ruska v našem týlu. Působí ruku v ruce s některými politiky, aktivisty, novináři, blogery, troly…
Ne všichni z nich jsou jen popletenými užitečnými idioty.
Zatím žijeme ve svobodě a demokracii, ale z historické zkušenosti bychom měli vědět, že to není dáno automaticky a nemusí to být pořád.
Jsme ve válce. A ve válce je dobré neplést si spojence a nepřátele a nebo se jen hloupě posmívat například třeba té Slavii.

LLF