Válka už je

12. února 2016 v 11:30 | LLF
To, že se děje něco divného tuší asi každý. Ale že jsme ve válce si asi nepřipouští nikdo.
Podle vládou nedávno schválené Bezpečnostní strategie ČR dochází k erozi evropské bezpečnostní linie a nelze vyloučit přímé ohrožení území členských zemí NATO a EU ze strany státu, který cíleně destabilizuje sousední země a vede proti nim hybridní válku. Ano tímto státem, ačkoli z nepochopitelných důvodů nejmenovaným v tété strategii je putinovské Rusko.
Rusko bez problémů obchází naši obranu a vede hybridní válku přesně podle nové vojenské doktríny zahrnující psychologické operace, válku v kyberprostoru, působení speciálních sil, působení soukromých firem atd. Jedním z příkladů může být zapojení firmy CEFC do sponzoringu FK Slavie Praha.
Jedním z mála, kdo se neostýchal nazvat současné Rusko agresorem a nepřítelem byl generál Petr Pavel, bohužel jeden z mála.
Co na to občané? Vnímají to? Rozumí tomu? A chápou, co z toho pro nás plyne? Ptají se, jak je vláda připravena tuto aktualizovanou bezpečnostní strategii implementovat? NE
Sranda kterou si třeba dělají lidé ze Slávie je toho důkazem. Vůbec nechápou roli a využití některých evropských soukromých firem coby trojských koňů v oné hybridní strategii.
Spíše jsou rádi, že dávají práci našim pracujícím, platí daně, mají v Rusku obrovské investice, o které by mohly přijít… Ale nejsou to jediní spojenci Ruska v našem týlu. Působí ruku v ruce s některými politiky, aktivisty, novináři, blogery, troly…
Ne všichni z nich jsou jen popletenými užitečnými idioty.
Zatím žijeme ve svobodě a demokracii, ale z historické zkušenosti bychom měli vědět, že to není dáno automaticky a nemusí to být pořád.
Jsme ve válce. A ve válce je dobré neplést si spojence a nepřátele a nebo se jen hloupě posmívat například třeba té Slavii.

LLF
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama