Duben 2016

Konec demokracie v Čechách?

19. dubna 2016 v 12:39 | LLF
To, že je právní povědomí Čechů mizivé, asi tušíme všichni. Že se ale na devastaci práva bude podílet i největší česká politická strana, tušil málokdo. A přesto k tomu došlo.
Arogancí sobě vlastní si socialisté ze strany ČSSD řekli, že plnit pravomocné rozhodnutí soudu a zaplatit Altnerovi je zcela zbytečné. Místo toho slyšíme různé trapné výmluvy a slovní obraty ve stylu: "proti dobrým mravům" a tak podobně. A to i od tak erudovaného člověka, jako je expert na ústavní právo (jak ho titulovala ČT), duchem komunistu a posléze člena ČSSD, Zdeňka Jičínského. Tento senilní pán nejenže neodpovídal vůbec k věci na otázky redaktora pořadu ČT24, ale zcela mimo realitu právního rámce, jak rádi politici říkají, odpovídal tak, že považovat jeho věty za bláboly je spíše eufemismus.

Ale proč se divit? Předseda sociální demokracie Sobotka, jenž si na svůj byt "ušetřil" jistě zcela dle práva z poslaneckých náhrad, nám tu káže o morálce, ministr spravedlnosti Pelikán, tato figura, jež je spíše ztělesněním čistého bezskrupulózního politického ambicionismu, se také přidá se svým trochou do mlýna. Jako že "no a co že socdemáci nezaplatili, je tu přece ještě to dovolání".... Však se mu ta podpora bude hodit. Podrží-li kolegy z ČSSD, možná pak oni nebudou brblat nad dotacemi, jenž možná nezákonně, ale zcela jistě "proti dobrým mravům", získal jeho stranický šéf, "křišťálově čistý" miliardář Babiš, na ono Čapí hnízdo.

A aby toho nebylo málo, tak tady máme našeho počítačově upravovaného Vzteklého dědka, "z boží milosti prezidneta ČR". Ten zcela vážně prohlásí, že lidé, co chtěli dát na jevo svůj nesouhlas s návštěvou prezidenta Ćíny, poukazovali na nedodržování lidských práv v Číně a na protest nosili či vyvěšovali tibetské vlajky, jsou psychicky nemocní. Mimo jiné i tohle byla častá argumentace stalinistů a komunistů.


Nikoho nepřekvapí, že Policie ČR v této atmosféře zasahuje proti čechům a pod vedením bývalého truhláře Chovance, slouží nikoli českým občanům, ale čínské komunistické ideologii. Je to tedy konec demokratického projevu v Čechách? Asi ještě ne, ale ty šrouby se pěkně pozvolna a jistě utahují. Tak, jak to komunisté a socialisté vžydcyky uměli.

No a vzápětí nám tu do boje proti "kulturní frontě" vysílá Vzteklý dědek úlisnou Ovečku. Ta jak je jejím zvykem a co už nikoho nepřekvapí, pak všechny kolem pozuráží, majíc na to zřejmě mandát od svého gurua. Ale to vlastně nikdo neví. Možná je to jen proud neutuchající blbosti vystřikující z mysli bývalého komunistického redaktora Haló novin.

A nakonec se na scéně objeví bývalý lodní mechanik, pravoslavný teolog, kandidát na člena KSČ a nyní poslanec za ČSSD Foldyna. Ten jakoby byl ztělesněním hrdiny básně S.K. Neumana, ve které tento "významný básník" veršoval:

Jen tedy dál a všichni na svá místa! Jen do práce a v boj, jenž nelení.
Dál nad námi plá rudá vlajka čistá, to avantgardní rudé znamení.

Dovoluji si níže zveřejnit otevřený dopis RNDr. Michaela Kubesy, Ph.D., který byl adresován právě soudruhu Foldynovi v reakci na jeho vystoupení v ČT, kde se tento čestný muž také vyjadřoval k projevu Lenky Dusilové na předávání cen Anděl 2015:

Ano, opět jste nezklamal. Jediné, co celá ta vaše galérka kolem Zemana (Veleba, Mynář, Ovčáček a vy) dokážete, je zavětřit, zachytit slabá místa člověka a právě tam tnout s cílem ublížit a umlčet.
Včera jste hovořil v Interview ČT24 o "…té trapné slečně, co to všechno musela číst z papíru…" Tak ta trapná slečna se jmenuje Lenka Dusilová a je opravdu velmi nejistá a nerada mluví, zvláště pak před četným publikem. Našla si však nezaměnitelný způsob, jak s lidmi komunikovat. Krásně zpívá a její tvorba patří již desetiletí do zlatého fondu české kultury, šíří dobré jméno České republiky po celém světě. A nejen to, především je to báječný, otevřený, přemýšlivý a hlavně nepovyšující se člověk. Předpokládám, že jediné, co ji mohlo vést k veřejnému proslovu, bylo čiré zoufalství z toho, kam ta vaše (pro mne překvapivě mocná) galérka naši zemi vede. Jinak by jí její přirozená křehkost a stydlivost bránila hovořit před tolika lidmi. Ano, to jsou ty krásné lidské vlastnosti, kterým se vy, pane Foldyno, dokážete jen posmívat.
Co můžete nabídnout vy (Zeman, Veleba, Mynář, Ovčáček, Foldyna) lidem téhle země?
Jen povýšenecké okřikování, zákulisní intriky a rádoby poučené hlupáctví. O nějaké skutečné inteligenci či případném sebezpytu nemůže být řeč. Když už se někdy objevíte v kultivovanějším zahraničí, tak svou nafoukaností a mizernou angličtinou naděláte jen "dz proublemz" a ostudu.
To si lidé prostě nezaslouží a věřím, že nakonec prohlédnou, že dokáží znovu uvažovat svobodně a kriticky. Zjistí, že jimi vlastně opovrhujete. Zjistí, že je vodíte jako maňásky. A to vše jen proto, abyste prodloužili své dlouhatánské mocenské kariéry, ze kterých se bude tato země opět vzpamatovávat dlouhá desetiletí.
Přeji téhle zemi více a více Lenek Dusilových a méně a méně Velebů, Zemanů, Foldynů…
Víte pane Foldyno, já jsem obyčejný chlap z Ostravska s přirozeným levicovým cítěním, čili jaksi z definice volič ČSSD. Ale právě kvůli takovým lidem jako jste vy, jsem ji nikdy volit nemohl.
Ani ne "S úctou", ani ne "S pozdravem"

P.S. Víte, co by vám zřejmě napsal Karel Čapek? Cituji: "Pane Foldyno, vy jste tak zištný lidský kal, až se z toho člověku těžko dýchá…"