Listopad 2016

Svobody v ČR

21. listopadu 2016 v 10:25 | LLF
Na to, že naše svobody, zaručené ústavou jsou postupně osekávány a nikomu to z tzv. "obyjčejných lidí" nevadí jsem si už zvykl. 50% občanů tohodle státu jsou dle mého mínění skoro nesvéprávní, konzumem oblblí lidé, jenž nedokáží odlišit podstatné od pulistického, lež od pravdy a morální od nemorálního. Budiž. Také máme bohužel všichni stejná voličská práva a stejnou sílu hlasu. Proto také nechodím volit.

Toho, že naše základní svobody jsou už delší dobu ohrožovány politickou mocí si dokonce všimli i herci.
Když nejvyšší ústavní činitelé v "dopise čtyř" slíbili oddanost Čínské republice, tak se konečně začali probouzet.

"Čínská vláda povýšeně reaguje, že po slovech musí následovat činy. Tato hanba nás vrací do minulosti.
K obratu republiky na Východ nemá vedení státu mandát," píše se v prohlášení, jehož text přednesli herec a zpěvák
Vojtěch Dyk a prezident karlovarského filmového festivalu Jiří Bartoška na začátku listopadu 2016. Prohlášení dokonce odsoudil i předseda ústavního soudu Rychetský.

Pochybuji ovšem, že to naše, u České u televize a Facebooku naložené a oblblé spoluobčany nějak vyburcuje.

Zde pár příkladů, jak se na nás řítí nové zákony a nařízení, omezující nás skoro ve všem, ale s nikým to zatím moc nehnulo.
Máme tady elektronickou evidenci tržeb, povinnost kontrolního hlášení DPH, plošný zákaz kouření v restauracích,
prolomení domovní svobody kvůli topení, prolomení domovní svobody kvůli zbrani, zákon o prokazování původu majetku,
pokuta za urážku úřední osoby, omezení prodejní doby, cenzuru internetu, povinný poslední rok v mateřské škole,
národní registr hrazených zdravotních služeb, nasazování prostorových odposlechů Policií ČR, trestní odpovědnost právnických osob, zákon o přípravě trestném činu krácení daní, kde není jasně vymezeno, co je ještě daňová optimalizace a co příprava krácení daní, kontrolu veřejnoprávních médií, centrální registr bankovních účtů, registr sportovců, klubů a trenérů, novelu shromažďovacího zákona, kdy Policie získala pravomoc rozpustit shromáždění a úředník kompetenci svévolně přesunout akci na úplně jiné místo...

OK, na to všechno už si zvykám. Co také můžu dělat?

A teď novinka! Od provozovatele tohodle webu - blogu - mi přijde e-mail, kde mi vyhrožují, že mě "zruší", protože málo píšu. Nejsem žádný grafoman, nemám potřebu se vyjadřovat ke každé situaci a vlastně psaní blogu je tak trochu můj koníček, kde si mimo jiné ověřuji, že mé názory se časem nemění.
Ale teď jsem dostal varování. "3 měsíce jste se nepřihlásili do svého blogu!. Pozor můženme vám zrušit účet."
Zajímalo by mě, co mi ještě udělají, zruší mi účet a co pak? Udají mi policii za nepsaní. Nebo jen vyhrožují? Proč ne, vždyť to tak dělají v téhle republice skoro všechny instituce. Vláda, ministerstrvo financí, politici, EU komisaři, policie, zájmové organizace, škola...
Proč ne právě Blog.cz, že?
Inu, už za komančů se říkávalo: "máme takovou vládu, jakou si zasloužíme". Plati to beze zbytku i dnes! A určitě vím, že se jednoho dne probudíme a budeme tady mít zase tu "krásnou" totalitu. Už ne ale tu mírnou komunistickou, ale technokratickou a demokraticky zvolenými "elitami" uzákoněnou totalitu. A vězte, že mnohem horší a represívnějí.
Bůh s námi.
LLF