Lesk a bída prezidenských voleb 2018

29. ledna 2018 v 13:55 | LLF
Druhé přímé volby prezidenta skončily.
To, že Češi nejsou nikterak politicky chytří už vím dávno, ale že to bude takovýhle masakr, jsem nečekal. Mnoho občanů zapomíná, nepamatuje si co se odehrálo před týdnem, nepamatuje si, jak se který politik choval, co říkal. A nejen to. Lidé a to i mladí, podléhají snadno dezinformacím a propagandě, ať už je ruská nebo česká.
A to potom takový politik orientovaný na asi 50% této zhlouplé populace slaví úspěch. Nevím kolik, procent těchto voličů je voličů KSČM, kolik SPD a kolik jich je jen dezorientovaných v dnešním informačně a dezinformačně otevřeném světě . Nicméně jsem přesvědčený, že každý, komu se chce přemýšlet, ale opravdu přemýšlet, nacházet si informace a nezapomínat, by nikdy nemohl volit Zemana. Máme tady sice zhruba více jak 30% občanů, kteří mají prezidenskou volbu na háku, ale zbytek volit šlo.
Oblíbenou kratochvílí různých diskusí u piva a v domácnostech bude nyní také "chytrystika" co měl Jiří Drahoš dělat jinak, co dělal za chyby atd. On ale dostal důvěru 2,7 milionu občanů, tedy jen o 2,7 procenta méně než druhý muž.
Ano společnost je rozdělená a já říkám zaplať pánbůh. Konečně se ukázalo, kdo jak přemýšlí a na které straně stojí. Ano dochází k neshodám i mezi těmi, kdo by si jinak možná rozumět mohli, na druhé straně jsem rád, že se dotyčný odkope a sdělí mi, že volil onoho kanditáta "Kunda sem kunda tam". S takovým u piva fakt sedět nemusím. A věřit tomu, že staronový prezident bude svým chováním a projevy společnost spojovat je nadmíru bláhové, vždyť on o to ani nestojí.

Pak je tu další panoptikum.
Hradní kancléř Vratislav Mynář svými výkřiky, že "Česká republika porazila Prahu" zase lže. Zeman prohrál nejen v Praze, ale celkově v Čechách, dalších třech krajích, deseti velkých městech - Brno, Plzeň, České Budějovice, Liberec, Hradec Králové, Pardubice, Olomouc, Zlín, Mladá Boleslav, Jablonec nad Nisou, ale i v mnoha menších obcích.
Opravdu hezké byly také záběry ze Zemanova volebního štábu. Na podiu dominovala rozveselená tvář agenta Lukoilu Martina Nejedlého a přiblblá tvář Tomia Okamury, jenž se při slovech Zemana usmíval, tak hloupě, jak jen to lze.
Výsledek voleb také "uvítal" komunista Vojtěch Filip, šéf obskurní SPD Tomio Okamura a agent STB, trestně stíhaný předseda vlády ČR v jedné osobě, Andrej Babiš: "Občané se rozhodli pro stabilitu, prosperitu a pokračování úspěšného rozvoje ve všech oblastech našeho života,". Hezkééé. Opravdu.
Komunista už zase hovoří o stabilitě a prosperitě. Komunisté stabilizovali zemi čtyřicet let a jejich výsledky jsou známé. Nejraději by stabilizovali znovu a Zeman volá po jejich legitimizaci na celostátní úrovni dlouhodobě. Jejich spokojenost se dá pochopit. Holt komunistům narostl hřebínek. Komunista Filipov vykřikuje v Otázkách Václava Moravce, že přes opakovanou neúspěšnou volbu "mlátičky" Zdeňka Ondráčka do čela sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů, trvají na nominaci. Soudruzi už stabilizují a povolební chaos pokračuje.

No konečně tu máme muže, který v sobotu večer 27.1. 2018 napadl novináře v TOP hotelu Praha, kde měl sídlo předvolební štáb prezidenta Miloše Zemana?
Jde o Zemanova příznivce a podnikatele Karla Slezáka. Tento muž o sobě tvrdí, že je novinář. To je pravda jen z malé části. Jako novinář působí v Pražském zpravodaji, což jsou noviny pro Prahu a střední Čechy. Jinak je to bývalý boxer a hlavně podnikatel, který dělá byznys s pomoci některých státních institucí. Níže fakta, která je možné najít během dvou hodin ve veřejně přístupných zdrojích.
KAREL SLEZÁK se narodil 2. července 1944. Pochází z Kladna. Jeho jméno se vyskytuje v archivech bývalé Státní bezpečnosti. Ale nebyl evidován jako spolupracovník či jako kádrový důstojník. V záznamech se hovoří o tom jen o tom, že byl prověřovanou osobou II. správy (kontrarozvědky) pod krycím jménem Karel. V obchodním rejstříku figuruje jako jednatel a spolumajitel agenturní firmy SINTON PRAHA, spol. s r. o. Sídlo této firmy je adrese Pštrossova 207/1, Nové Město, 110 00 Praha Karel Slezák má v rejstříku zapsán titul Ing. A trvalé bydliště má vedeno na adrese: Akátová 660, 250 90 Jirny. Jeho společníkem ve firmě je EMILIE SLEZÁKOVÁ, dat. nar. 31. července 1946. Bydliště stejné, tedy Akátová 660, 250 90 Jirny.
V obchodním rejstříku jsou uloženy od roku 1991 jen dvě listiny. Což svědčí o nedostatečné transparentnosti jeho firmy. Z jednoho takového záznamu vyplývá pouze to, v roce 2007 vykazovala firma výkony kolem 2 milionů korun.
Slezákova firma uvádí na svých webových stránkách, že "pořádá koncerty klasické hudby na vysoké umělecké úrovni".
"Koncerty se konají na prestižních místech Prahy, jako jsou například Pražský hrad, Rudolfinum, Klementinum a kostely na Starém Městě," uvádí firma Sinton. "Pořádáme také koncerty k významným událostem, jako bylo výroční zasedání MMF, summit NATO, návštěva Královny Alžběty II., dánského prince Henrika II. atd.," dodala firma.
Hlavními uměleckými hvězdami programů jsou Jan Dvorský a Barbara Slezáková.
Barbara Slezáková je dcera Karla Slezáka. Je sopranistka. Absolvovala Hudební fakultu AMU v Praze. V premiéře opery L. Fišera Lancelot stvárnila hlavní ženskou roli Sandriny.
Od roku 2001 hostuje ve Státní opeře v Praze. Koncertně vystupuje jako sólistka Opery Ars Magna v České republice (cyklus koncertů ve Španělské synagoze v Praze) i v zahraničí (Německo, Itálie, Švýcarsko).
V její prezentaci se dočteme: "Pěvkyně se úspěšně představila na Galakoncertu pro Jeho Královskou Výsost dánského prince Henrika. V roce 2002 vystoupila s vrcholným operním repertoárem na významném Koncertu pro královnu, věnovanému 50. výročí korunovace britské královny Alžběty II. České i zahraniční publikum zbožňuje zejména její provedení Rusalky. Za účinkování v rámci zahraničních reprezentačních koncertů české hudby získala Evropskou cenu Gustava Mahlera."
Slezákova firma pořádá zejména Vánoční koncerty a využívá k tomu význačná historická místa, které jsou v převážné míře majetkem státu. Jde třeba o sál Klementinum v Zrcadlové kapli, nebo v Kostel sv. Tomáše, nebo v Kostel sv. Salvátora.
V rámci koncertních vystoupení s názvem "Zrcadlová kaple", které se konalo v Klementinu v září 2017, zajišťovala agentura Sinton Praha koncerty s Janem Dvorským a Barbarou Slezákovou. V rámci této akce byl uveden jako partner akce: Ministerstvo kultury a Národní knihovna ČR.
Dne 3. srpna 2017 byla mezi Národní knihovou a firmou Sinton Praha na pronájem Zrcadlové kaple v Klementinu. Na pořádání koncertů. Šlo o devět koncertů v prosinci 2017. Podle uzavřené smlouvy dohledatelné na internetových stránkách, zaplatila firma Sinton za nájem pro devět koncertů celkem 90 tisíc korun bez DPH.
Národní knihovna uvádí, že se do Zrcadlového sálu vejde až 200 křesel. Jeden lístek stojí v průměru 600 až 800 korun.
Na jednom koncertu tak lze vydělat až 160 tisíc korun. Za devět koncertů jde tedy o částku 1 440 000 korun. Nájemci (tedy státu) z toho firma zaplatím 90 tisíc korun bez DPH.
Pro Slezáka je to dobrý byznys. Firma tak může získat pro sebe a na zaplacení účinkujících cca 1,3 milionu korun.
Na letošní rok firma avizuje, že i tentokráte se budou pořádat koncerty "především v barokních skvostech Prahy - ve vytápěné Zrcadlové kapli Klementina a v Mramorovém sále Clam-Gallasova paláce. "Rovněž kostel u sv. Salvátora je vytápěný," dodává firma.

Proč tohle všechno o Slezákovi píšu? Protože tenhle člověk je nejen amatérský boxer a kamarád Zemanovců, ale také podnikatel, co vydělává pomocí státu a svých známostí na Hradě. To že se chová jako hulvát už pak nikoho nemůže moc překvapit. Co je ale horší, že člověk, který o sobě tvrdí že je novinář, dělá tomuhle řemeslu ostudu. A nejen tím, že mlátí svoje kolegy.
Tak asi tak. LLF
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama