Říjen 2018

Těsně před volbami 2018

4. října 2018 v 12:39 | LLF
Že je spolenčnost názorově politicky rozdělená, ví asi každý. Že si ovšem mnohdy, v názorech na současnou (4.10. 2018) politiku a dění ve společnsoti, nerozumí lidé ani v rodině nebo v partě kamarádů, už asi mnozí nevnímají. Kladu si otázku proč tomu tak je a jednu odpověď nabízím. Lenost. Ano lenost mnohých přemýšlet, nacházet a ověřovat informace a fakta. Vím, hodně lidí mi namítne, že není čas, nebaví je to a mají jiné priority. Beru. Ale tak ať proboha nechtějí mít za každou cenu svůj a to navíc ten správný! Názor.

Nedávno mi kamarád Pepa věnoval knihu O čem sním, když náhodou spím. A protože jsem četl i jiné čtyři knihy o Andreji Babišovi ( Boss Babiš, Babiš - Příběh oligarchy a Žlutý baron - Skutečný pán a Z Bureše Babišem), byl jsem povinován přečíst i tuhle "knihu". Autorem je údajně sám A.B. Dělám v reklamě a to už dlouhých 25 let a uznávám, že ta kniha sama o sobě není tak špatná. Marketingově je to dílo naprosto geniální. Ano, je to utopistický scénář, který Babiš svým jménem prezentuje v tomhle díle a je dokonce tak ideální, že tomu - bohužel - 30% českých voličů uvěří. Prostě a jasně, on B. knížku nepsal. Neumí česky, nemá počítač. Tohle je dílo lidí v čele s Markem Prchalem

Ovšem na druhé straně tolik lží a blábolů je fakt těžké přelouskat.

Už jen ten začátek, kde jako A.B. tvrdí, že začal od nuly v malé pražské kanceláři. Nevím, jak tohle někdo vůbec může brát vážně. Vždyť na vše, jak to bylo doopravdy jsou dokumenty, historické a archivní materiály. Zmapování jak B. začínal i jak a koho podvedl. Nebo už v nás je těch 40 let komunismu tak zakořeněnejch, že věříme každý blbosti ?


Já nevím, možná, že v ANO jsou lidi, co mají rovnou páteř, ale já bych prostě nevolil nikoho z ANO, když vím, že jejich vůdce je nejen řadovej bývalej komouš, ale také spolupracovník StB (StB byla řízená KGB a ta po revoluci nezbavila své fízly mlčenlivosti) a má kolem sebe v těch svých kompaniích tolik bývalejch komoušů, stbáků, Rusáků či právníků namotanejch třeba na ruský dluhy, že bych se divil, kdyby nebyl vytěžovanej Putinem. Jestli tohle nevadí lidem, kteří u něj leští kliky, tak potěš pánbů.

Týdeník ECHO napočítal celkem 17 bývalých důstojníků či spolupracovníků StB, kteří po roce 1989 byli či stále jsou magnátovi z Agrofertu a ministrovi financí Babišovi nablízku. jen namátkou dva:


Libor Široký
Za normalizace drtil Libor Široký nepřátele socialismu coby kapitán StB. Na začátku listopadu 1989 nastoupil do analytického útvaru. Sbíhaly se u něj všechny později zničené informace, které by pro toho, kdo by chtěl ovládat druhé, mohly mít cenu zlata. V roce 1996 přišel do Agrofertu, kde sedí na klíčové pozici předsedy dozorčí rady.
Jozef Kubů

Jeho kolega, špion, strávil konec roku 1989 na školení KGB v Moskvě. Donedávna byl vlivným členem hnutí ANO, ale místo na billboardech přenechal kolegyni a další spolupracovnici Andreje Babiše Radmile Kleslové. Bývalé rozvědčici, která měla být pod falešnou identitou vysazena v zahraničí, aby hájila zájmy totalitního režimu.

Andrej Babiš byl soudním rozhodnutím nějvyššího soudu a Ústavního soudu Slovenska potvrzen ako agent StB. Slovenský nejvyšší soud pak 8.6. 2018 zamítl dovolání Andreje Babiše ve sporu s Ústavem paměti národa o jeho spolupráci s komunistickou Státní bezpečností. A tak, že A.B. byl agent StB Bureš už nic nezmění ani jeho miliardy
OK. Pokud někomu nevadí jeho minulost, nabízím malý vhled do současnosti. Pár konkrétních příkladů, žádné dojmy a sny.

Andrej Babiš před volbami v roce 2013 při návštěvě Jihomoravského inovačního centra pomáhajícího začínajícím společnostem prohlásil: "malé a střední podniky - to jsou klišé a kecy, my potřebujeme podporovat velký průmysl".

Nemluvil jen do větru, myslel to smrtelně vážně. Malé a střední firmy se přitom podílejí zhruba polovinou na dlouhodobé zaměstnanosti. Z pohledu velkopodnikatele s celkovým ročním obratem jeho impéria ve výši 155 miliard korun sice lze částečně rozumět, horší však je, pokud ho současně uvádí v život jako předseda vlády české Republiky !
Zatímco za podporu velkého průmyslu (a tedy i za sebe) bojuje jako lev i na evropské půdě, malý podnikatel je pro něj jen obtížný hmyz, na kterého musí být přísný metr.
To se v praxi projevuje nejenom, novými regulacemi, drakonickými sankcemi a stoupajícím počtem kontrol, ale i rostoucími administrativními povinnostmi podnikatelů vůči státu. Tenhle trend prokazuje aktuálně zveřejněné šetření Liberálního institutu, tzv. indexu byrokracie (4.10. 2018):
"V České republice stráví průměrná malá firma papírováním 233 hodin ročně," uvádí analytik Centra ekonomických a tržních analýz Pavel Peterka, který na tomto projektu spolupracuje. "To je ve vyjádření průměrnou mzdou více než 44 tisíc korun. To je o 5 tisíc korun více než loni," dodává, jelikož časová náročnost povinné byrokracie meziročně stoupla o 33 hodin.
Během prvního roku podnikání musí malá firma provést kolem 75 nejrůznějších hlášení a úkonů, což ji přijde na zhruba 50 tisíc korun. Podnikatelé a živnostníci ve všech oborech přitom mají v celkovém součtu neuvěřitelných 1.490 informačních povinností.
Podle údajů Světového ekonomického fóra má Česká republika nejvyšší byrokratickou zátěž v Evropě. O zhoršujících se podmínkách pro podnikání svědčí i jiné signály. Z průzkumu Asociace malých a středních podniků vyplývá snižující se chuť mladé generace podnikat. Zatímco v roce 2013 vnímalo jistotu zaměstnaneckého vztahu 66 procent studentů, dnes je to už 82 procent. Posiluje tak názor, že být zaměstnán je pohodlnější než podnikat.

A tohle jsou fakta a ne sny! Bohužel už fakt nemám čas na další psaní. Musím totiž připravit pro účetní podklady ke kontrolnímu hlášení k DPH, dát jí podklady ke kontrole VZP a vyřešit chybu s odvodem DPH jednoho našeho odběratele. Tedy NE chybu naší firmy! Ale našeho odběratele! Jinak na mě totiž klekne Janečkova finanční správa, pošle nás do konkurzu, zablokujou nám účet a já, včetně dalších 12 lidí půjdeme makat do fabrik. Asi do Kosteleckých uzenin, tam je fajn.

LLF