Těsně před volbami 2018

4. října 2018 v 12:39 | LLF
Že je spolenčnost názorově politicky rozdělená, ví asi každý. Že si ovšem mnohdy, v názorech na současnou (4.10. 2018) politiku a dění ve společnsoti, nerozumí lidé ani v rodině nebo v partě kamarádů, už asi mnozí nevnímají. Kladu si otázku proč tomu tak je a jednu odpověď nabízím. Lenost. Ano lenost mnohých přemýšlet, nacházet a ověřovat informace a fakta. Vím, hodně lidí mi namítne, že není čas, nebaví je to a mají jiné priority. Beru. Ale tak ať proboha nechtějí mít za každou cenu svůj a to navíc ten správný! Názor.

Nedávno mi kamarád Pepa věnoval knihu O čem sním, když náhodou spím. A protože jsem četl i jiné čtyři knihy o Andreji Babišovi ( Boss Babiš, Babiš - Příběh oligarchy a Žlutý baron - Skutečný pán a Z Bureše Babišem), byl jsem povinován přečíst i tuhle "knihu". Autorem je údajně sám A.B. Dělám v reklamě a to už dlouhých 25 let a uznávám, že ta kniha sama o sobě není tak špatná. Marketingově je to dílo naprosto geniální. Ano, je to utopistický scénář, který Babiš svým jménem prezentuje v tomhle díle a je dokonce tak ideální, že tomu - bohužel - 30% českých voličů uvěří. Prostě a jasně, on B. knížku nepsal. Neumí česky, nemá počítač. Tohle je dílo lidí v čele s Markem Prchalem

Ovšem na druhé straně tolik lží a blábolů je fakt těžké přelouskat.

Už jen ten začátek, kde jako A.B. tvrdí, že začal od nuly v malé pražské kanceláři. Nevím, jak tohle někdo vůbec může brát vážně. Vždyť na vše, jak to bylo doopravdy jsou dokumenty, historické a archivní materiály. Zmapování jak B. začínal i jak a koho podvedl. Nebo už v nás je těch 40 let komunismu tak zakořeněnejch, že věříme každý blbosti ?


Já nevím, možná, že v ANO jsou lidi, co mají rovnou páteř, ale já bych prostě nevolil nikoho z ANO, když vím, že jejich vůdce je nejen řadovej bývalej komouš, ale také spolupracovník StB (StB byla řízená KGB a ta po revoluci nezbavila své fízly mlčenlivosti) a má kolem sebe v těch svých kompaniích tolik bývalejch komoušů, stbáků, Rusáků či právníků namotanejch třeba na ruský dluhy, že bych se divil, kdyby nebyl vytěžovanej Putinem. Jestli tohle nevadí lidem, kteří u něj leští kliky, tak potěš pánbů.

Týdeník ECHO napočítal celkem 17 bývalých důstojníků či spolupracovníků StB, kteří po roce 1989 byli či stále jsou magnátovi z Agrofertu a ministrovi financí Babišovi nablízku. jen namátkou dva:


Libor Široký
Za normalizace drtil Libor Široký nepřátele socialismu coby kapitán StB. Na začátku listopadu 1989 nastoupil do analytického útvaru. Sbíhaly se u něj všechny později zničené informace, které by pro toho, kdo by chtěl ovládat druhé, mohly mít cenu zlata. V roce 1996 přišel do Agrofertu, kde sedí na klíčové pozici předsedy dozorčí rady.
Jozef Kubů

Jeho kolega, špion, strávil konec roku 1989 na školení KGB v Moskvě. Donedávna byl vlivným členem hnutí ANO, ale místo na billboardech přenechal kolegyni a další spolupracovnici Andreje Babiše Radmile Kleslové. Bývalé rozvědčici, která měla být pod falešnou identitou vysazena v zahraničí, aby hájila zájmy totalitního režimu.

Andrej Babiš byl soudním rozhodnutím nějvyššího soudu a Ústavního soudu Slovenska potvrzen ako agent StB. Slovenský nejvyšší soud pak 8.6. 2018 zamítl dovolání Andreje Babiše ve sporu s Ústavem paměti národa o jeho spolupráci s komunistickou Státní bezpečností. A tak, že A.B. byl agent StB Bureš už nic nezmění ani jeho miliardy
OK. Pokud někomu nevadí jeho minulost, nabízím malý vhled do současnosti. Pár konkrétních příkladů, žádné dojmy a sny.

Andrej Babiš před volbami v roce 2013 při návštěvě Jihomoravského inovačního centra pomáhajícího začínajícím společnostem prohlásil: "malé a střední podniky - to jsou klišé a kecy, my potřebujeme podporovat velký průmysl".

Nemluvil jen do větru, myslel to smrtelně vážně. Malé a střední firmy se přitom podílejí zhruba polovinou na dlouhodobé zaměstnanosti. Z pohledu velkopodnikatele s celkovým ročním obratem jeho impéria ve výši 155 miliard korun sice lze částečně rozumět, horší však je, pokud ho současně uvádí v život jako předseda vlády české Republiky !
Zatímco za podporu velkého průmyslu (a tedy i za sebe) bojuje jako lev i na evropské půdě, malý podnikatel je pro něj jen obtížný hmyz, na kterého musí být přísný metr.
To se v praxi projevuje nejenom, novými regulacemi, drakonickými sankcemi a stoupajícím počtem kontrol, ale i rostoucími administrativními povinnostmi podnikatelů vůči státu. Tenhle trend prokazuje aktuálně zveřejněné šetření Liberálního institutu, tzv. indexu byrokracie (4.10. 2018):
"V České republice stráví průměrná malá firma papírováním 233 hodin ročně," uvádí analytik Centra ekonomických a tržních analýz Pavel Peterka, který na tomto projektu spolupracuje. "To je ve vyjádření průměrnou mzdou více než 44 tisíc korun. To je o 5 tisíc korun více než loni," dodává, jelikož časová náročnost povinné byrokracie meziročně stoupla o 33 hodin.
Během prvního roku podnikání musí malá firma provést kolem 75 nejrůznějších hlášení a úkonů, což ji přijde na zhruba 50 tisíc korun. Podnikatelé a živnostníci ve všech oborech přitom mají v celkovém součtu neuvěřitelných 1.490 informačních povinností.
Podle údajů Světového ekonomického fóra má Česká republika nejvyšší byrokratickou zátěž v Evropě. O zhoršujících se podmínkách pro podnikání svědčí i jiné signály. Z průzkumu Asociace malých a středních podniků vyplývá snižující se chuť mladé generace podnikat. Zatímco v roce 2013 vnímalo jistotu zaměstnaneckého vztahu 66 procent studentů, dnes je to už 82 procent. Posiluje tak názor, že být zaměstnán je pohodlnější než podnikat.

A tohle jsou fakta a ne sny! Bohužel už fakt nemám čas na další psaní. Musím totiž připravit pro účetní podklady ke kontrolnímu hlášení k DPH, dát jí podklady ke kontrole VZP a vyřešit chybu s odvodem DPH jednoho našeho odběratele. Tedy NE chybu naší firmy! Ale našeho odběratele! Jinak na mě totiž klekne Janečkova finanční správa, pošle nás do konkurzu, zablokujou nám účet a já, včetně dalších 12 lidí půjdeme makat do fabrik. Asi do Kosteleckých uzenin, tam je fajn.

LLF
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama